Тейтъм отбелязва 38, а Селтикс използва серия от 20-0, за да преодолее Джаз 123-107
AP News | 2024-03-13 | 05:49:06

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Джейсън Тейтъм отбеляза 38 точки, а Дерик Уайт добави 24, за да изведе Бостън Селтикс до 123-107 победа над борещия се Юта Джаз във вторник вечерта.

Селтикс липсваха ротационните играчи Джейлън Браун (гръб), Кристапс Порзингис (подколенно сухожилие) и Ал Хорфорд (пръст на крака), но стреляха толкова добре, че нямаше голямо значение .

Джру Холидей вкара 16 точки, а Сам Хаузър имаше 14, докато Селтикс направиха 20 тройки и надминаха Джаз при точките за втори шанс с 22-8.

Кейонте Джордж вкара 14 от своите 26 точки през първата четвърт, Джордан Кларксън отбеляза 21, а Колин Секстън имаше 20 за Юта, който загуби 11 от последните си 13 мача.

Джазът игра без водещия голмайстор Лаури Марканен (бедро) и Тейлър Хендрикс (пръст).

Кларксън предизвика серия от 11-3 през третата четвърт, за да привлече Джаз в рамките на две, след като изоставаше с двуцифрено число през голяма част от играта.

Но Селтикс отговориха с 20 поредни точки. Холидей направи последователни тройки, за да увеличи преднината си до 113-91 с 6:28 до края на играта.

Бостън принуди Джаз да направи 12 поредни празни притежания, за да си върне контрола над играта, предимно без Тейтъм.

Селтикс завършиха силно пътуването си от пет мача с три поредни победи. Те също така подобриха рекорда си във втори мач от последователни сетове до впечатляващите 9-2.

Селтикс, които станаха първият отбор в НБА, достигнал 50 победи в понеделник, увеличаваха натиска си в защита всеки път, когато Джаз намаляха разликата.

Нараняванията и от двете страни наложиха някои рядко срещани състави на притежатели на двустранни договори и играчи от края на резервната скамейка.

Юта дори защити Тейтъм с 6-фута-1 Секстън за разтягания в второто полувреме.

Водени от Уайт и Хаузър, вкарвайки по четири тройки, Селтикс отправиха 14 удара отвъд дъгата през първото полувреме, за да поведат със 72-57 на полувремето.